Zadzwoń do Nas
+48 505 045 023

Oferta (psychoterapia psychodynamiczna)

Do psychoterapeuty psychodynamicznego możesz zgłosić się, kiedy m.in. doświadcza się subiektywnego poczucia samotności i izolacji społecznej, niskiego poczucie własnej wartości, różnych problemów i konfliktów z najbliższymi, trudności w budowaniu lub podtrzymywaniu satysfakcjonujących związków z innymi ludźmi, trudności w kontrolowaniu złości i agresji, nadmiernego smutku dezorganizującego funkcjonowanie społeczne, lęku lub niepokoju utrudniającego kontakty w pracy zawodowej i życiu prywatnym, bezsenności, dolegliwości bólowych, które nie mają podłoża medycznego.

Nurt psychoterapii psychodynamicznej zakłada, że człowiek, oprócz świadomości, posiada również nieświadomość. Te dwie części psychiki rządza się swoimi, czasem bardzo odrębnymi prawami, wpływając na siebie. Zgodnie z założeniami tego sposobu myślenia o psychice i psychoterapii, to w nieświadomości ukryte są przyczyny objawów, z jakimi zgłasza się pacjent do psychoterapeuty. Praca z terapeutą, który jest swego rodzaju przewodnikiem po nieświadomości, może być skuteczną metodą na dotarcie do nieświadomych treści.

Terapia psychodynamiczna polega na analizowaniu z psychoterapeutą swoich wypartych uczuć, myśli i zachowań związanych z relacjami zarówno w historii pacjenta, jak i w jego aktualnej rzeczywistości. Psychoterapeuta-nie oceniając pacjenta- pomaga mu nie tylko zrozumieć jego wewnętrzny, subiektywnie doświadczany świat uczuć, myśli, skojarzeń, wspomnień i zachowań, ale znaleźć wpływ tego świata na jego obecne problemy, z jakimi zgłosił się i wykorzystać możliwości zmiany, jakie pacjent posiada. Zmiana może dotyczyć postrzegania samego siebie, innych i otaczającego go świata.

Dobór zarówno rodzaju psychoterapii jak i konkretnych technik terapeutycznych jest zindywidualizowany, zależny jest od problematyki, z jaką zgłasza się pacjent i od jego osobowości. Jeśli zachodzi taka potrzeba, w psychoterapii psychodynamicznej uwzględnia się farmakoterapię.


Cennik

Konsultacja psychologiczna – 80,00zł/ (50 min)
Spotkanie terapeutyczne – 80,00zł/spotkanie

PSYCHOTERAPIA w przypadku

Poczucia samotności i izolacji społecznej

Niskiego poczucia własnej wartości

Trudności i konfliktów rodzinnych

Trudności w kontrolowaniu emocji

Bezsenności i dolegliwości bólowych

Pn. 11.30 - 17.00
Wt. 9.00 - 15.00
Śr. 9.00 - 15.00
Czw. 12.00 - 15.30
Pt. nieczynne

Istnieje możliwość
ustalenia indywidualnego terminu
poza wyżej wymienionymi
godzinami pracy.